• +48 570 17 16 15
  • 52 395 16 74
  • APINWEST        ul. Grobelna 5 89-600 Chojnice


Baza Informacji

technologia

Ściany
Bazujemy na technologii ściany dwuwarstwowej – murowanej z bloczków z betonu komórkowego ocieplony styropianem. Ze względu na swoje zalety, takie jak powszechna dostępność materiałów, to obecnie najpopularniejsza technologia budowlana w Polsce. Bloczek z betonu komórkowego charakteryzuje się doskonałymi właściwościami w zakresie wytrzymałości, izolacyjności i innych parametrów fizycznych.

Termoizolacja
Wszystkie nasze domy spełniają aktualne wymogi warunków technicznych dotyczące izolacyjności cieplnej przegród budynku oraz zapotrzebowania domu na energię, określanego wskaźnikiem EP (oznaczającego poziom zużycia energii pierwotnej do ogrzania budynku i zaspokojenia potrzeb bytowych związanych z jego użytkowaniem). Od 1 stycznia 2017 roku wskaźnik ten nie może przekroczyć 95 kwh/mkw./rok.

Stropy
We wszystkich domach stosujemy stropy żelbetowe, wylewane.

Dach i pokrycie dachowe
W zależności od wariantu budowy domu stosujemy: dla wariantu stanu surowego otwartego pokrycie dachu - papa dla wariantu stan surowy zamknięty oraz stan deweloperski pokrycie dachowe - blachodachówka. Na życzenie Inwestora możemy wykonać dowolny rodzaj pokrycia dachowego np. dachówkę

Okna
Stosujemy okna PCV na profilu Aluplast IDEAL 4000. Mocna konstrukcja profili o głębokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnieniach stalowych gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną.

Drzwi CAL
Z myślą o Klientach AP INWEST pragniemy zapewnić rozwiązania o najwyższej jakości. Kolekcja Lekka Jazda to linia drzwi wejściowych dedykowana klientom, którzy poszukują markowych rozwiązań. Współczynnik Ud zapewni odpowiednie właściwości termoizolacyjne. Konstrukcje odznaczają się solidnym wykonaniem oraz estetycznym wykończeniem.

rozwiązania energooszczędne

Rynek oferuje Inwestorom całą gamę różnych rozwiązań takich jak: rekuperacja, pompy ciepła, instalacje solarne czy fotowoltaika. AP INWEST z pośród nich stawia na dwa rozwiązania:

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe

Atrakcyjność zastosowania takich systemów wynika ze znacznego zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło. Wybudowanie domu, który można uznać za energooszczędny, przy obecnie stosowanych technologiach jest niemal niemożliwy bez zastosowania odzysku ciepła z usuwanego powietrza oraz zastosowaniu ogrzewania niskotemperaturowego w całym domu.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
dzięki automatycznej wymianie powietrza i zastosowaniu wymiennika ciepła wydajniej wykorzystuje energię potrzebną do ogrzania budynku i minimalizuje jej straty. Wentylacja grawitacyjna jako tradycyjny system wietrzenia budynku działa w następujący sposób: chłodne powietrze jest dostarczane do wnętrza budynku poprzez wietrzenie lub nawiewniki okienne, a następnie po ogrzaniu opuszcza budynek kominami wentylacyjnymi. Sprawność tego rodzaju wentylacji jest w dużym stopniu uzależniona od zewnętrznych czynników klimatycznych (np. temperatury), na które nie mamy wpływu, a zatem jej sprawność może być ograniczona. Ponadto w ten sposób energia potrzebna do ogrzania powietrza jest bezpowrotnie tracona.
W przypadku zastosowania wentylacji mechanicznej obieg powietrza jest sterowany automatycznie przez urządzenie nazywane czerpnią, która zasysa świeże, chłodne powietrze z zewnątrz a następnie po ogrzaniu w wymienniku, czyli tzw. rekuperatorze, rozprowadza kanałami do wszystkich pokoi. W tym samym czasie z kuchni i pomieszczeń sanitarnych jest wyciągana taka sama ilość zużytego powietrza i w ten sposób cykl zostaje zamknięty.

Niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe
Jako, że ogrzewanie podłogowe jest typem ogrzewania asymilacyjnego, nie wymaga stosowania tak wysokich temperatur wody, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych instalacji. Stałe zmniejszenie temperatury grzewczej wpływa na niższe koszty ogrzewania. Ponadto poprzez akumulację ciepła w warstwie jastrychu a przez to powolne schładzanie posadzki, mniej są odczuwalne dla użytkownika długotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej potrzebnej do pracy systemu grzewczego. Wobec tego nawet przy dłuższym "postoju" pompy nie odczujemy dotkliwego dyskomfortu cieplnego jak by to miało miejsce dla konwektorów. Ogrzewanie podłogowe jest systemem ogrzewania niskotemperaturowego zapewnia ono poczucie komfortu cieplnego dzięki temu, że 70% energii oddawane jest przez promieniowanie, a tylko 30% przez konwekcję. Uzyskujemy równomierny poziomy rozkład temperatury, natomiast pionowy rozkład temperatury jest zbliżony do idealnego z punktu widzenia fizjologii człowieka - odczuwamy przyjemne ciepło przez stopy od podłogi i optymalną temperaturę na wysokości głowy. W pomieszczeniu z grzejnikami sytuacja jest odwrotna, ponieważ ciepłe powietrze znajduje się pod sufitem, chłodne tuż nad podłogą. 

zanim wybierzesz dom

Budowa domu to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu i najbardziej kosztowna. Dlatego, żeby dobrze się do tego przygotować w pierwszej kolejności należy wybrać taki projekt, który zaspokoi nasze wszystkie potrzeby i będzie zgodny z obowiązujący przepisami. Zatem wybór domu poza indywidualnymi preferencjami odnoszącymi się do jego wyglądu lub powierzchni, jest zależny również od działki, jaką dysponujemy albo planujemy nabyć. Należy pamiętać, nim dokonamy wyboru domu należy sprawdzić zapisy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub w Decyzji o Warunkach Zabudowy. Więcej na ten temat w zakładce Poradnik Inwestora.

co zawiera cena

Zajmujemy się budową domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis stanów budowy domu, który wykonujemy na życzenie Inwestora.

Stan surowy otwarty: w zakres tego stanu wchodzą prace:
 prace ziemne związane z wykonaniem wykopu pod fundament
 ławy fundamentowe,
 ściany fundamentowe,
 wykonanie płyty betonowej,
 izolacje termiczne i przeciwwilgociowe,
 ściany zewnętrzne wykonane z gazobetonu 24 cm oraz ściany wewnętrzne 12 cm,
 słupy żelbetowe, podciągi żelbetowe,
 strop żelbetowy,
 więźba dachowa krokwiowo jętkowa ,
 podbitka dachu wystająca po za obrys budynku,
w zakres prac jest wliczony materiał oraz montaż

Stan surowy zamknięty zawiera zakres prac stanu surowego otwartego oraz poniższe prace:
 pokrycie dachu blachodachówka
 obróbki blacharskie
 rynny oraz rury spustowe metalowe powlekane
 okna białe PVC pięciokomorowe z podwójnym przeszkleniem, rozwiewno- uchylne
 drzwi zewnętrzne drewniane CAL z kolekcji Lekka Jazda
 brama garażowa segmentowa ocieplona firmy Wiśniowski,
 kominki połaciowe,
 ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem 150 mm,
 wykonanie tynku akrylowego, kolor biały, faktura "baranek" metodą natryskową na warstwie zbrojonej siatką z włókna szklanego
w zakres prac jest wliczony materiał oraz montaż

Stan deweloperski zawiera zakres prac stanu surowego otwartego, zamkniętego oraz poniższe prace:
 instalację elektryczne,
 instalację wodna, kanalizacja
 instalację c.o.
 posadzki cementowe z izolacjami,
 ocieplenie poddasza,
 płyty kartonowo – gipsowe,
 tynki wewnętrzne
 parapety wewnętrzne,
 montaż rozdzielni bezpiecznikowej wraz z wyposażeniem
w zakres prac jest wliczony materiał oraz montaż


UWAGI
Wykonanie fundamentów zostało wycenione przy założeniu, że warunki gruntowe są proste, poziom wody gruntowej znajduje się poniżej poziomu posadowienia

W ofercie:
• przyjęto, że cała elewacja wykonana zostanie w tynku cienkowarstwowym bez elementów dekoracyjnych, bez tarasu, podjazdu do garażu oraz innych robót zewnętrznych
• oferta nie obejmuje wykonania komina do kotła na paliwo stałe oraz kominka oraz wszelkich robót wykończeniowych;
• wykonanie instalacji elektrycznej, obejmuje tylko wykonanie rozprowadzenia instalacji - okablowanie, bez osprzętu;
• oferta nie obejmuje tyczenia geodezyjnego na działce;  

WYCENA TWOJEGO PROJEKTU DOMU W AP INWEST JEST BEZPŁATNA

Jeśli dom z naszej oferty, nie spełnił Państwa oczekiwań zachęcamy do wybrania projektu gotowego z innego biura projektowego. Prosimy o napisanie do nas maila wraz z informacją o nazwie projektu oraz z jakiego biura pochodzi , przygotujemy wycenę. Wycena jest bezpłatna a czas oczekiwania wynosi 3 dni robocze. Dzięki takiej wycenie będziecie Państwo mogli zaplanować budżet lub zmienić projekt jeśli się okaże, że cena przewyższa jego założenia. 

DLACZEGO WARTO BUDOWAĆ Z AP INWEST 

Firma z doświadczeniem:
wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, posiadamy wykwalifikowaną kadrę ludzi. Zdobyta wiedza, wspólna pasja i chęć wykonywania usług na najwyższym poziomie przekładają się na profesjonalne podejście do każdego Klienta. Gwarantujemy jakość wykonania, komfortową współpracę i powodzenie całego projektu.

Indywidualne podejście do Klienta:
jesteśmy otwarci na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów. W trosce o Państwa wygodę doradzamy i pomagamy w procesie kompleksowej realizacji inwestycji. Aby droga wiodąca do wspólnego zakończenia realizacji okazała się dla Państwa prosta i przyjemna, stale pozostajemy do Państwa dyspozycji. 

KOMPLEKSOWA USŁUGA 

Kompleksowa usługa budowy - generalny wykonawca to oszczędność czasu i nerwów. Decydując się na współpracę AP INWEST oddajesz w ręce profesjonalistów cały proces budowy domu. Zapewniamy Cię, że będzie on przebiegał sprawnie zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem i sztuką budowlaną.

Przejrzystość i gwarancja stałej ceny

Powiemy Ci z góry, ile Twój dom będzie kosztował i damy Ci gwarancję tej ceny na 12 miesięcy. Gwarancja niezmienności to pewność, że kwota pobranego kredytu wystarczy na realizację inwestycji.

Wsparcie na etapie projektowym oraz wykonawczym

Na podstawie wieloletniego doświadczenia wiemy, że nie ma dwóch identycznych domów, ponieważ oczekiwania i potrzeby każdej rodziny są inne. Jeśli podoba ci się dom z naszej oferty ale nie spełnia twoich oczekiwań i chciałbyś wprowadzić pewne zmiany to możesz liczyć na nasze doświadczenie i pomoc. Rzetelnie sprawdzimy możliwości adaptacji projektu do twoich potrzeb, jej wpływ na konstrukcję, funkcjonalność wnętrza, proporcje i estetykę formy, a później poinformujemy cię o ewentualnych konsekwencjach.

Jak podpisać umowę na budowę domu z AP INWEST

Umów się na spotkanie w celu omówienia szczegółów w zakresie wyboru domu. Na podstawie wszystkich ustaleń przygotujemy wstępną umowę, którą wyślemy do Ciebie mailem. Po szczegółowym zapoznaniu się z treścią umowy i wyjaśnieniu ewentualnych pytań nastąpi podpisanie umowy w biurze AP INWEST. Umowa z Nami to gwarancja dobrej współpracy na budowie.

czas budowy domu

Czas budowy domu wynosi 6 miesięcy od podpisania umowy na budowę domu.

Dodatki do domu  

W przygotowaniu.

FACEBOOK
Top
Nasza strona używa plików cookies aby prawidłowo wyświetlić Panstwu nasza ofertę. Więcej szczegółów…