Keramzyt – technologia przyszłości w budowie domów

Keramzyt

Ceramiczne ściany o podwyższonym standardzie energetycznym, bez tynkowania, szpachlowania tworzą całość domu w zaledwie kilka godzin od ich przyjazdu na plac budowy. Taka forma budowy pozwala zaoszczędzić pieniądze i uniknąć kłopotów związanych ze zbyt długim czasem powstawania domu.

Zalety

Jakie jeszcze zalety mają nasze ściany?

  • wysoka akumulacyjność cieplna,
  • ogniotrwałość,
  • dźwiękoszczelność.

Ponadto ściany w zależności od projektu wykonywane są standardowo w grubościach 150 mm, 175 mm, 200 mm. Długość ścian wynika z podziału na prefabrykaty, każde łączenie ścian jest wykonane w miejscu gdzie znajduje się element poprzeczny. Zamki stosowane do połączeń ścian spełniają normy Europejskie.

W ścianach mogą być zaprojektowane otwory w każdej formie geometrycznej. Zbrojenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych wykonywane jest jako zbrojenie konstrukcyjne w środku elementu z siatki stalowej Q131 ( lub inne wynikające z obliczeń statycznych). Ściany parteru spina w górnej części wieniec . Na styku tych ścian stosuje się specjalne połączenie, które przenosi siły poziome występujące w wieńcu. Wieniec wykonuje się z betonu konstrukcyjnego C20/25 przy jednoczesnym zastosowaniu keramzytobetonu w pozostałej części elementu. Do połączenia ściana – murłata stosowane są mufy gwintowane (średnica i rozstaw zależna jest od obliczeń statycznych). W elementach ściennych osadzane są puszki elektryczne z rurkami elektrycznymi naniesione zgodnie z projektem instalacji elektrycznych. Również wszelkiego rodzaju bruzdy instalacyjne, przebicia przez ścianę wykonywane są w dowolnym miejscu, w dowolnym kształcie i wielkości (zgodnie z projektem instalacyjnym lub indywidualnymi życzeniami klienta).